ZiskejZdravi.cz

Maralí kořen - silný adaptogen

Maralí kořen získává v posledních letech hodně popularity. Mnoho z vás by se divilo, že "maralí kořen opravdu funguje"! Inu, on opravdu funguje a výhody Maralových kořenů, zejména jejich dopad na zdraví člověka, jsou dnes lidem velmi známé. Již dávno byly Maralové kořeny používány pro účely, jako je bystrost mysli a získání fyzické a také duševní síly. Nyní je však kořen používán odborníky v oblasti medicíny při léčbě několika dalších problémů, které zahrnují mnoho nervových onemocnění, zahrnují léčbu závislosti na alkoholu, léčbu deprese a také léčbu impotence. Právě maralí kořen je široce používán u lidí, zejména u mužů trpících impotencí.

Popis rostliny

Rostlina maralího kořene je opravdu krásná. Na jaře má svěží listy a nádherné velké fialové květy. Je extrémně vytrvalá. Potřebuje plné slunce a dobré umístění, ale v horších oblastech se jí dobře nedaří. Místními obyvateli je Maralí kořen považován za jednu z předních, velmi ceněných bylin. Jméno maralu je odvozeno od jelenů marali, kteří bylinu spásají jako zdroj potravy a vyhrabávají její kořen zejména v době říje.

Maralí kořen je velká vytrvalá rostlina o výšce asi 130 cm. Má sladkou a hořkou chuť. Produkuje velkou růžici velkých středně zelených listů, které mohou být až půl metru dlouhé a jsou hluboce řezané špičatými okraji. V pozdní jarní sezoně tvoří husté kruhové stonky až na dvě nožky vysoké, obklopené velkými solitérními purpurovými květy, které mohou mít napříč tři centimetry. Rostliny produkují mnoho stonků s velkými nápadnými bodláky s květy. Kvete v druhém roce po sazazení a vysílá velké husté kořeny, které rostlinu v zemi silně ukotví.

Maralí kořen můžeme tedy právem zařadit mezi vyjímečné adaptogeny.

"Adaptogen" je termín vytvořený ruským profesorem medicíny a fyziologické medicíny. Dr. Israel I. Brekhmanem byl s kolegy vyzván, aby popsali bylinky, které mají potenciál zvýšit schopnost těla odolávat stresu. V tomto smyslu se stres týká především fyziologického stresu z atletického výkonu, práce a traumatu, stejně jako emočního stresu způsobujícího úzkost a nespavost. Brekhman a jeho kolegové hledali bylinky vyskytující se přirozeně v Rusku, které mají vlastnosti podobné známým čínským tonikům, zejména ženšenu. Byli sponzorováni ruskou vládou za účelem objevení finančně cenného původního rostlinného zdroje.

Použité části rostliny

Na léčivé účely se zpravidla používá kořen rostliny.

Léčivé použití a indikace

Vědci zjistili, že vysušený extrakt z Maralího kořene obsahuje třísloviny, flavonoidy, fytoekondony, flavonoidy, glykosidy, alkaloidy, ligniny, alkaloidy, organické kyseliny a vitamíny, které pomáhají lidem zůstat soustředěný i pozorný, zejména u těch, kteří mají stresující zaměstnání. Edysteron je jednou z důležitých složek maralského kořene. Edysteron reguluje syntézu bílkovin a zvyšuje svalovou hmotu stejně jako steroidy, ale bez jakýchkoli nebezpečných vedlejších účinků. Edysteron ve skutečnosti umožňuje syntetizovat enzymy, které zahrnují acetylcholinesterázu a glutamát dekarboxylázu v mozku a buňkách, které se podílejí na generování energie.

Zpočátku východoevropští sportovci v Rusku začali používat maralí kořen na vybudování svých svalů. Kořeny pomáhají rozvíjet svaly a zvyšovat chudou hmotu. Sportovci jsou po použití Maralových kořenů velmi úspěšní. Kromě toho pomáhá Maralová hmota při zlepšení proudění krevního oběhu do svalů a také do mozku. Pomáhá zvýšit koncentraci a také pomáhá zvyšovat imunitní sílu člověka.

Kromě toho, že tedy maralí kořen může zlepšovat duševní výkon a koncentraci, zvyšuje sílu, stimuluje imunitní systém, chrání před srdečními chorobami a zvedá náladu.

Úžasný při únavě:

Lidé s nedostatkem přírodních steroidních hormonů přítomných v jejich těle mají tendenci podstupovat únavu.

A maralí kořen takovým lidem pomáhá, protože obsahuje sloučeninu nazývanou ecdysterone, která má stejný účinek jako steroidy v těle.

Takže když jsou kořeny konzumovány, napomáhají při replikaci vlivu přírodních steroidních hormonů v těle a pomáhají v boji proti únavě způsobené stresem, intenzivním fyzickým cvičením a slabostí po onemocnění.



Maralí kořen pomáhá budovat svalovou hmotu:

Maralí kořen je populární mezi atlety a kulturisty kvůli jeho ecdysterone bohatství, který se v kořenech rostliny nachází.

Pomáhá tedy při budování svalové hmoty a také snižuje čas zotavení ( regeneraci ) u sportovců po intenzivním fyzickém cvičení nebo aktivitě.

Další důvod, proč k budování svalové hmoty v těle dochází je ten, že zkonzumované kořeny zvyšují tok krevního oběhu v těle, hlavně v mozku a svalech a také vyrovnává syntézu bílkovin.

I když mají na tělo podobné účinky jako steroidy, kořeny nemají žádné negativní vedlejší účinky!

Maralí kořen pro zdraví srdce:

Bylo zjištěno, že marlí kořeny pomáhají předcházet tvorbě krevních sraženin a pomáhají při zotavení po infarktu. Pomáhají také při posilování zúžených srdečních svalů.

Dávkování:

Tablety nebo kapsle: dvě kapsle dvakrát denně.

Tinktura: Spotřebujte 10 až 20 kapek třikrát denně

Odvar: Odsypte 1 až 2 polévkové lžíce maralového kořenového prášku a rozmíchejte ve 350 ml vody. Pijte dvakrát denně.

Pozor!

Jestliže užíváte léky k ředění krve, neužívejte to.

 

 

 

 

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě