ZiskejZdravi.cz

Tymián obecný

Tymián je velmi účinnou a vyhledávanou bylinkou. Obsahuje silné antiseptické látky, a je nazýván antibiotikem chudých. Přitom ale oproti antibiotikům povzbuzuje imunitu stimulováním počtu bílých krvinek v krvi. Tymián má i protikřečové účinky, insekticidní, zmírňuje bolest a usnadňuje vykašlávání.

Pomáhá při infekčních onemocněních trávicího traktu, dýchacího, rozmnožovacího i močového. Uplatní se tedy při Salmonele, střevních parazitech, vších, blechách, hnisavých zánětech zubů i sliznice v dutině ústní, krčních mandlí. Pomáhá při dráždivých kašlích, zánětech průdušek, astmatu, zánětu vedlejších nosních dutin, ale také při zánětu močového měchýře a ledvin. Při chřipkové epidemii se doporučuje užívat preventivně. Zevně jako obklad či koupel se uplatní na pohlavní orgány a revmatismu či ischiatu. Zabraňuje padání vlasů.

Připravíme si:

Nálev 1 čajová lžička na 150 ml vody a pijeme 5 šálků denně. K výplachům, kloktání a koupelím se používá silnější odvar ze 120 g (4 čajové lžičky) květů na 1 litr. Lze použít i k inhalaci, nebo jako kataplazma (rozmixované spařené bylinky v plátýnku) přiložit přímo na místo.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě