ZiskejZdravi.cz

Lichořeřišnice větší

Lichořeřišnice je účinným a silným přírodním antibiotikem, které oproti lékům neničí střevní mikroflóru a nevytváří alergické či jiné reakce. Antibiotické látky obsažené v oleji rostliny se vylučují dýchacím a močovým systémem, které tak zbavují mikrobů.

Lichořeřišnice má tak silné účinky proti zánětům průdušek, plic, vedlejších nosních dutin, proti rýmě. Používá se při chřipce a nachlazení. Zmírňuje překrvení sliznic a tlumí kašel. Kromě dýchacího systému se uplatní při zánětech ledvin a močového měchýře. Působí proti všem ze 46 kmenů bakterií Staphylococcus pyogenes aureus. Neničí jen stafylokoky, působí i například proti salmonele nebo streptokokům.  Hojí také hojí rány a boláky, používá se při padání vlasů. Obsahuje také vysoký obsah vitamínu C. Sedací koupele také upravují menstruační cyklus.

Připravíme si:

Lichořeřišnicové květy listy i semena jsou výborné do salátů. Je pikantní a rychle si jí oblíbíte. Dá se tak používat i preventivně.

Dále připravte nálev vyluhováním 1-2 lžiček byliny v šálku vody a máte-li semena připravte odvar (vařit 10-15 minut a pak ještě nechat odstát) lze použít i do sedací koupele.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě