ZiskejZdravi.cz

Dub zimní

Kromě toho, že žaludy dříve sloužily jako cenná složka jídelníčku mají i stahující účinky které se využijí při zánětu žaludku a střev po průjmových onemocněních.

Dubová kůra působí léčebně na řadu obtíží. Její stahující účinky vysušují zanícenou sliznici a působí protizánětlivě, zmírňují bolest, zastavují krvácení menších poranění.

Používá se jako kloktadlo při zánětu ústní sliznice, bolesti v krku, zánětu dásní, paradentóze, zánětu zubního lůžka.  Odvar z dubové kůry je účinný i při zánětu spojivek a očního víčka, ječného zrna, ale také zastavuje krvácení z nosu, když se namočený tampón vloží přímo do nosu, či se jím nos vyplachuje.

Omrzliny lze také léčit pomocí odvaru z dubové kůry 15 minutovou koupelí 3xdenně. Také i hemeroidy a anální trhliny sedací koupelí, či drobná poranění nebo vřídky obkladem. Při artróze se dělají obklady a kataplazmata (povařená rozdrcená kůra v plátýnku) přímo na postižené místo.

Připravíme si:

Odvar z na jaře nasbírané mladé kůry připravíme povařením 10 minut 6-8 lžic (60-80g) kůry v 1 litru.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě

Byliny - síla bylin v prevenci i léčbě